Wellness Hotel Svornost

Harrachov

Harrachov je malé město, které leží u hranic s Polskem, ve výšce ca 700m nad mořem. Díky své poloze je Harrachov jedním z nejvýznamnějších středisek zimních sportů. V létě je Harrachov oblíbeným místem pěší turistiky a cykloturistiky. Světově uznávané jsou skokanské můstky na Čertově hoře. V města Harrachov naleznete mnoho krámků se suvenýry a upomínkovými předměty, obchody se sklem i z místní sklárny, možnost zakoupení potravin, posezení v jakékoli restauraci či kavárně, pizzerii nebo cukrárně.

Harrachov historie

Někdejší ves Dörfl byla založena v 17. století poblíž Seifenbachu (Sejfský, nyní Ryzí potok). Na Harrachov (původně Harrachsdorf) byla přejmenována začátkem 18. století. Po druhé světové válce byly k Harrachovu připojeny osady Nový svět a Rýžoviště. Harrachov poté získal železniční spojení vedoucí přes Kořenov s Tanvaldem. Právě tato jedna z málo provozovaných ozubnicových drah nabízí nádhernou vyhlídkovou jízdu romantickou krajinou Jizerských hor a Krkonoš, s řadou viaduktů a tunelů.

Harrachov a Wellness hotel Svornost

Wellness hotel Svornost je vzdálen 5 min pěšky od centra města Harrachov, lanovka na Čertovu horu je 10 min od hotelu, skokanské můstky 15 min (lanová dráha jezdí v letní sezóně od 8-18 hod a to každou půlhodinu; v zimní sezóně jezdí od 8-16 hod nepřetržitě (Wellness hotel Svornost má k dispozici karty s 15% slevou na zakoupení jízdenky na lanovky - platí při zakoupení v hlavní pokladně). Autobusové nádraží je vzdáleno od hotelu vzdáleno 15 min, vlakové nádraží 4 km.

Harrachov - Doprava

Dopravní spojení: vlakem do stanice Harrachov – Mýtiny, odtud 2 km místní autobusovou linkou nebo taxi. Autem Liberec - Harrachov 40 km, Praha - Harrachov 130 km.

Harrachov - zajímavé odkazy

Potřebné informace o městě naleznete na Hory-Krkonoše.cz v sekci Harrachov

 

Rezervace ubytování

od 710 Kč

Aktuality

 
 
Hory Krkonoše.cz HotelPension.cz Intours Hotels Wellness-Tip.cz